Dźwigi » dźwigi solarne

Na polskim rynku pojawiają się coraz częściej urządzenia ekologiczne, optymalizujące zużycie energii z sieci. Firma BK DŹWIG jako pierwsza firma w Polsce poszła o krok do przodu i wykonała oraz zainstalowała windę hybrydową, na energię odnawialną (słoneczną), jak również zasilaną z sieci napięciem 230V (można podłączyć do gniazdka w domu).

Głównym zasilaniem (priorytetowym) jest zasilanie energią słoneczną. Winda naszej produkcji zmniejsza zużycie energii z sieci o około 90%. Tego typu urządzenia nie korzysta praktycznie z zasilania sieciowego.

Największą zaletą tych wind jest to, że w przypadku utraty zasilania urządzenie automatycznie, bez przestoju przechodzi na zasilanie awaryjne (akumulatorowe) – użytkownik nawet nie odczuje takiego przejścia.

Dla przykładu winda 3 przystankowa o wysokości podnoszenia 12-14 m przejeżdża około 90 jazd przy odłączonym systemie solarnym (czyli bez możliwości doładowania się w tym czasie), potrzebną do tego energię czerpie z układu akumulatorowego. Gwarancja na akumulatory może nawet sięgać do 10 lat.

Takie rozwiązanie można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Tego typu urządzenie przystosowane jest również do starszego budownictwa.

Szczegółowe informacje dotyczące parametrów techniczno-eksploatacyjnych można uzyskać w firmie pod adresem e-mail: konserwacje@bkdzwig.pl

Winda solarna